Wejherowianie promowali miasto

Członkowie Stowarzyszenia Plastyków ZKP im S. Lewińskiego w Wejherowie oraz zaprzyjaźnionych klubów plastycznych z Gniewina, Luzina, Redy oraz Stężycy uczestniczyli w plenerze malarskim w Oszkinie k. Puńska, przy granicy z Litwą.

Wejherowskie koło, działające przy Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim reprezentowali: Teresa Uzdrowska, Danuta Gacek, Tadeusz Trocki, Brygida i Józef Śniateccy, Jacek Gorzawski, Danuta Dzwonkowska, Teresa Elwart, Henryk Kasprzyk oraz Zofia Botulińska. W kompleksie rekreacyjnym, należącym do Litwina, Albina Szuszczewicza zorganizowali wystawę poświęconą Wejherowu, na którą zaproszenie przyjęli wójt Puńska Witold Liszkowski, proboszcz miejscowej parafii ks. Czesław Bagan oraz okoliczni mieszkańcy. Obrazy, przedstawiające nasze miasto, a zwłaszcza Kalwarię Wejherowską spotkały się z dużym zainteresowaniem oglądających.
Uczestnicy pleneru, oprócz malowania obrazów, znaleźli czas na wycieczkę do Trok i Wilna, Wigier, na potrójną granicę Polski, Rosji i Litwy w miejscowości Bolcie. Mieli także okazję zobaczyć przegląd litewskich zespołów folklorystycznych w miejscowości Burbiszki nad jeziorem Gaładuś.
– Przez cały czas trwania pleneru spotykaliśmy się z dużą życzliwością, co niewątpliwie miało duży wpływ na doskonałą atmosferę podczas pracy – relacjonuje Teresa Uzdrowska. – Wójt Puńska zrobił nam miłą niespodziankę, zapraszając nas na plener w przyszłym roku w tym samym miejscu, na koszt gminy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.