Koncerty wśród zieleni

Wśród licznych propozycji wakacyjnych, dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszą się niedzielne koncerty w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego. Od początku lata trzykrotnie na małej scenie na dolnym tarasie parku wystąpili wokaliści i zespoły muzyczne, prezentując muzykę na żywo. Kolejne koncerty przed nami.

Na początku lipca przed wejherowską parkową publicznością wystapił 8-ososbowy zespół Reggaeside prezentujący muzykę reggae, rock, ska i funk (finalista 9 edycji programu Must be the music). W kolejna lipcową niedzielę wszystkich słuchaczy rozruszał znakomity zespół FUCUS z Wejherowa, wykonujący muzykę folkową: irlandzką, bretońską i szkocką, a także szanty.
W ostatnią niedzielę na letniej scenie wystąpiła Jagoda „Goda” Wojciechowska (na zdjęciu obok) – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, która śpiewa różną muzykę: od old jazzu i swingu przez rock’n’rolla do współczesnych przebojów.
W najbliższą niedzielę 23.07, jak zwykle o godz. 17.00 w parku zaplanowano nietypowy koncert: Kino Nieme, Kino Objazdowe z muzyką na żywo.
Od pierwszych filmów niemych, przez horror, western, współczesne kino akcji, aż po sciencefiction – wszystkie filmy w tym objazdowym kinie mają jeden mankament: nie mają dźwięku. Trzech Operatorów, grając na wszystkim, co wpadnie im w ręce, generuje na żywo nie tylko muzykę filmową, ale i dialogi, odgłosy, a nawet (od czasu do czasu) efekty specjalne.
W niedzielę 6 sierpnia zamiast koncertu zaplanowano Spektakl Teatr Lalki Tęcza „Przygody Kubusia”. Początek jak zwykle o godz. 17.00.
13 sierpnia w parku zagra zespół Foliba, a 20 sierpnia zaplanowno koncert Kwartetu smyczkowego Emilii Chyły.
W ostatnią sierpniową niedzielę 27.08 będzie można obejrzeć kabaret: „Jachimek i Tremiszewski improwizują”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.