Nagrody dla odważnych

W Lini odbyło się spotkanie, podczas którego trzy osoby zostały wyróżnione przez Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie, wójta gminy Linia oraz strażaków. Nagrodzone osoby ujęły mężczyznę, podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku.

25 czerwca br. na ul. Sportowej w Lini dwaj młodzi strażacy ochotnicy, odwożący koleżanką, zauważyli jadący zygzakiem uszkodzony samochód audi. Już wiedzieli o tragicznym zdarzeniu w Zakrzewie, w którym audi śmiertelnie potrąciło kobietę i mężczyznę na poboczu drogi. Kierowca uciekł z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanym. Strażacy pojechali za podejrzanym autem, zatrzymali je i ruszyli w pogoń za uciekającym kierowcą.
Zanim przybyła policja, pijany 21-letni kierowca szarpał się, próbował uciekać, prosił o wypuszczenie. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.
Przyczynili się do tego członkowie OSP Linia: Radosław Kliński i Dawid Woźniak oraz ich koleżanka Paulina Młyńska z Lęborka, która wezwała policję.
Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie insp. Beaty Perzyńskiej, wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht zorganizowała uroczystość, podczas której gratulowano strażakom wzorowej postawy. Cała trójka otrzymała dyplomy oraz nagrody finansowe.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.