Ikona i Odpust na Kalwarii

Gdańsk, Wejherowo i Koscierzyna – te miejsca w Archidiecezji Gdańskiej nawiedzi Ikona Jasnogórskiej Madonny w Obronie Życia, wędrująca od oceanu do oceanu.

– W tegoroczny sierpień, oprócz wielu rocznic i pielgrzymek na Jasną Górę, pięknie wpisuje się międzynarodowe wydarzenie, jakim jest wędrująca od oceanu do oceanu Ikona Jasnogórskiej Madonny w Obronie Życia. To Nawiedzenie przeżywać będziemy w Polsce od 12 do 26 sierpnia, a w naszej archidiecezji Ikona będzie 14 sierpnia. Nawiedzi Gdańsk oraz nasze wejherowskie Sanktuarium – informuje o. Daniel Szustak, kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Wejherowie. – Uroczystościom przewodniczyć będzie Definitor Generalny Zakonu Franciszkanów w Rzymie, o. dr Ernest Siekierka.
Ikona przyjedzie z Gdańska do Wejherowa specjalnym samochodem–kaplicą. We wtorek 14 sierpnia o godz. 18.30 odbędzie się procesja na Kalwarię (do kaplicy Kajfasza), gdzie o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. i nabożeństwo Oczekiwania. Ok. godz. 20.30 nastąpi powitanie Ikony i procesja ze świecami do kościoła klasztornego św. Anny. Tam o godz. 24.00 zaplanowano całonocne czuwanie.
W świąteczną środę 15 sierpnia o godz. 6.00 zaplanowano Mszę św. i  pożegnanie Ikony, która zostanie przewieziona do Kościerzyny. W Wejherowie natomiast odbędą się uroczystości odpustowe na Kalwarii.
Rozpoczną się o godz. 9.15 procesją do kaplicy Kajfasza, gdzie odprawiona zostanie Suma Odpustowa pod przewodnictwem Definitora Generalnego z Rzymu O. Ernesta Siekierki. Jak co roku, podczas uroczystości 15 sierpnia (Matki Bożej Zielnej) odbędzie się poświęcenie kwiatów i ziół.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.