Zjazd po 60 latach

W czerwcu 2012 r. odbyło się dziesiąte już spotkanie absolwentów klasy XI Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III  Sobieskiego w Wejherowie. Absolwenci spotkali się w 60. rocznicę zdania matury. Na spotkanie przyjechało 18 dawnych koleżanek i kolegów z klasy. Po 60 latach przybyli m.in. z Calgary, w Kanadzie, z Warszawy, Łodzi, Szczecina, Trójmiasta oraz z Wejherowa.
Spotkanie rozpoczęto zapaleniem zniczy na grobach 8 profesorów i 10 uczniów pochowanych na wejherowskim cmentarzu. Następnie uczestnicy odwiedzili gmach byłego Gimnazjum i Liceum. Przed wejściem oraz pod tablicą upamiętniającą drugiego po wojnie zasłużonego dyrektora szkoły – dr Tadeusza Staniewskiego (w latach 1947-1950) wykonano grupowe zdjęcia. Dawni uczniowie ze wzruszeniem weszli do klasy, do której dawniej uczęszczali.

Większość uczestników spotkania przed dawną szkołą (obecne Gimnazjum nr 1).
Większość uczestników spotkania przed dawną szkołą (obecne Gimnazjum nr 1).

Zjazd zakończono w  restauracji, gdzie wspomnieniom z dawnych lat nie było końca  W odczuciu uczestników była to miła impreza z sentymentalnym akcentem. Przed odjazdem wszyscy deklarowali chęć udziału w kolejnych spotkaniach.
Następnego dnia w kościele Trójcy Świętej w Wejherowie odprawiona została msza święta za zmarłych nauczycieli i uczniów klasy.  
Irena Kamecka

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.