Będą nowości dla dorosłych i najmłodszych czytelników

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie otrzymała dotację w wysokości 34 300 zł na zakup książek. Dofinansowanie zostało przyznane przez Ministerstwo  Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Zakup nowości wydawniczych”.

 

Jak poinformowała dyrektor biblioteki, Danuta Balcerowicz, wejherowska placówka przeznacza co roku na zakup nowych książek ok. 100 tys. zł. Środki na ten cel pochodzą z różnych źródeł, w tym m.in. z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Na wysokość dotacji wpływa wiele czynników, m.in. liczba czytelników, ilość wypożyczeń, inicjatywy biblioteczne, aktywność społeczna,  tworzenie i realizacja projektów, a także „premia uznaniowa”, którą przyznaje dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Wszystkie te czynniki wchodzą w skład algorytmu  Ministerstwa KiEN i wpływają na ostateczną kwotę dotacji.
– Cieszę się z tak pokaźnej dotacji, która umożliwi zakup wielu nowości wydawniczych i innych pozycji książkowych, w tym także audiobooków – mówi dyrektor Danuta Balcerowicz.
Co ciekawe, jedna trzecia z otrzymanych pieniędzy przeznaczona zostanie na zakup nowości dla dzieci i młodzieży.

MD.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.