Biegali na orientację

Takiej imprezy sportowej jeszcze w Wejherowie nie było! Zarówno pod względem liczby uczestników i liczby państw, z których przybyli, jak i pod względem rangi, Mistrzostwa Świata Juniorów w Biegu na Orientację były niezwykłym wydarzeniem. 300 zawodników z 35 państw przebywało przez kilka dni w Wejherowie, rywalizując w specyficznej dyscyplinie sportowej, jaką są biegi na orientację.

Zawody, które wymagają nie tylko sprawności fizycznej i wytrzymałości, ale również inteligencji, odbywały się od 2 do 8 lipca br. przede wszystkim w naszym mieście i w gminie Wejherowo, a także – w mniejszym stopniu – w Rumi i Lęborku.
Organizatorzy mistrzostw: Uczniowski Klub Sportowy „Siódemka” w Rumi oraz Polski Związek Orientacji Sportowej, wspierani przez samorządy i sponsorów, stanęli na wysokości zadania. Impreza była udana, choć niezwykle trudna do przeprowadzenia. Biegi odbywały się w różnych miejscach i w różnych kategoriach, a zawodnikom trzeba było zapewnić nie tylko odpowiednie trasy, ale i noclegi, wyżywienie oraz atrakcje. Dlatego w programie nie zabrakło m.in. wycieczek do Trójmiasta.
Wszystko to sprawiło, że sportowcy i kibice wyjechali z Wejherowa zadowoleni i pełni wrażeń. Z pewnością zaskoczyły ich ciekawe i piękne trasy po zalesionych wzgórzach, m.in. na terenie Kalwarii Wejherowskiej.
Nasze zdjęcia pochodzą z biegów wokół stadionu oraz na samym obiekcie na Wzgórzu Wolności.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.