Gryf zagra z Jarotą

Kończą się przygotowania wejherowian do rozgrywek II ligi. Gryf Orlex Wejherowo wystąpi w nich w roli beniaminka. Już 5 sierpnia o godz. 16.00 nasi zawodnicy zmierzą się na Wzgórzu Wolności z Jarotą Jarocin, a 15 sierpnia wyjeżdżają do Sosnowca, aby rozegrać mecz z Zagłębiem.

Ostatni sparing wejherowianie rozegrali z Bałtykiem Gdynia (w Luzinie) i pokonali gdynian w końcówce meczu 2:1. Pojedynek toczył się głównie w środkowej strefie boiska a składnych akcji podbramkowych było bardzo niewiele. Nasi zawodnicy mogli w pierwszej połowie objąć prowadzeni z rzutu karnego, ale nie potrafili tej okazji wykorzystać.
Prowadzenie objęli gdynianie po strzale K. Kiełdanowicza, który okazał się lepszy w pojedynku sam na sam z A. Dudą. Dopiero w 65 min. Ł. Pietroń doprowadził do wyrównania, a gdy wszyscy obserwatorzy spodziewali się remisu, Ł. Krzemiński po dośrodkowaniu na pole karne zdobył zwycięskiego gola dla Gryfa.  
Wcześniej w Gniewinie Gryf Orlex Wejherowo rozegrał sparing z Lechią Gdańsk. Nasz wybrzeżowy jedynak w ekstraklasie musiał się bardzo namęczyć, aby pokonać wejherowian dopiero po rzucie karnym. Skutecznie w bramce spisywał się  W. Ferra.
Druga połowa to też „druga” Lechia bo na murawę wybiegła inni zawodnicy. Piłkarze z Gdańska zdecydowanie przeważali, ale dopiero w 62 min. z rzutu karnego zdobyli zwycięskiego gola (zagranie ręką w polu karnym).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.