Błękitni nagrodzeni

Placówki oświatowe z Pomorza zostały laureatami rankingu „Szkółki piłkarskie NIVEA”. UKS ISKRA Gdynia zgromadził ponad 193 tys. głosów. Niewiele mniej bo ponad  192 tys. głosów oddano na Wejherowską Akademię Piłki Nożnej Błękitni Wejherowo, która uplasowała się na drugim miejscu. Sto placówek biorących udział w akcji otrzyma sprzęt sportowy oraz dostęp do profesjonalnych treningów Akademii Ajax Amsterdam. Laureaci rankingu od września wezmą udział w programie przygotowanym we współpracy z Akademią Ajax Amsterdam.

Eksperci Ajaxu poprowadzą kilkudniowe szkolenie, podczas którego przekażą trenerom wiedzę, dotyczącą technik trenowania piłki nożnej z dziećmi. Dziesięć zespołów zostanie zaproszonych do udziału w specjalnym turnieju, który odbędzie się w czerwcu 2013 r.
Wejherowska Akademia Piłki Nożnej „Błękitni” nie zaprzestała działaności w czasie wakacji. Wręcz przeciwnie, zaprosiła dzieci na zajęcia. Tym bardziej, że niektóre dzieci z różnych względów zostają latem w domu. Aby zapobiec wakacyjnej nudzie, od 30 lipca do 2  sierpnia odbył się cykl piłkarskich zajęć pod nazwą „Akcja Lato z Błękitnymi 2012”. Organizatorzy zaproponowali uczestnikom ciekawe gry i zabawy z piłką, mini turnieje, konkursy piłkarskie i nie tylko.
Ponadto 3 sierpnia uczestnicy Akcji wybiorą się na integracyjną wycieczkę krajoznawczą do Gniewina i okolic „Szlakiem Mistrzów Europy – Hiszpanów”.
– To już kolejna w tym  roku akcja,  promująca  piłkę nożną wśród najmłodszych wejherowian. Wcześniejsze, jak choćby wizyta w Przedszkolu „Przygoda”, UEFA Grassroots Day, Błękitny  Dzień Dziecka czy Błękitne Euro 2012  sprawiły  dzieciom wiele radości. Mamy nadzieje że nie inaczej będzie tym  razem – mówi prezes Akademii  Dariusz German.
Dzięki dofinansowaniu akcji przez Urzędu Miasta  Wejherowa udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.