Śladami legend i tajemnic

Legendy miejskie różnią się od klasycznych legend, choćby ze względu na osadzenie w realiach współczesnego świata. Są przez to bardziej prawdopodobne, niż legendy o smokach i księżniczkach. Wiele legend miejskich łączy się z Wejherowem. Śladem tych niezwykłych opowieści będzie można powędrować z przewodnikiem z biblioteki.
Są w naszym mieście miejsca nawiedzone i naznaczone tragedią, takie jak Villa Musica lub dom przy ul. Granicznej. Są też miejsca wyjątkowe są ze względu na siły natury, takie Diabelna Góra i  potok Cedron. Wyobraźnię wejherowian rozpalała również wizja zamku, który ponoć znajdował się niegdyś w mieście, a najbardziej fascynująca jest „podziemna” historia Wejherowa: tunele i schrony ze względu na swoją tajemniczość i niedostępność zawsze fascynowały eksplorerów przestrzeni miejskiej.
Lokalizację tajemniczych miejsc oraz genezę legend przedstawi pracownik biblioteki (licencjonowany pilot wycieczek). W każdy piątek sierpnia o godz. 11.00 spod wejścia na dworzec główny wyruszy darmowa wycieczka. Wyprawa trwa około godzinę.
Pracownik biblioteki, poza udzielaniem informacji, wręcza turystom mapki, dzięki którym mogą prowadzić dalsze poszukiwania w dogodnym dla siebie wymiarze.
Dla grup zorganizowanych przewidziane są dodatkowe terminy wycieczek (od poniedziałku do piątku do godziny 18).
Więcej informacji pod numerem 58 677 65 77.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.