150 tysięcy złotych na wyposażenie WCK

100 tysięcy zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego trafi do Wejherowa na wyposażenie nowej siedziby Wejherowskiego Centrum Kultury. Całkowita wartość zadania wynosi 172 600 zł, a pozostałe środki pochodzą w budżetu miasta. Dodatkowo Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał 50 tys. zł na sprzęt do kameralnej sali kinowej.
Pierwsza suma zostanie przeznaczona na zakup wyposażenia niektórych pracowni oraz sali prób orkiestry i sali chóru.
– Zakup sprzętu i wyposażenia nowych sal i pracowni jest konieczny. Umożliwi realizację rozszerzonej oferty w nowym budynku domu kultury – mówi Bogdan Tokłowicz zastępca prezydenta Wejherowa.

– W nowym budynku wielofunkcyjnego centrum kultury powstanie baza, która pozwoli na rozwinięcie wcześniejszych wielokierunkowych, mimo ograniczonych możliwości, działań naszego centrum z zakresu animacji, edukacji artystycznej i kulturalnej – zapewnia dyrektor tej instytucji Jolanta Rożyńska. – Dobrze, profesjonalnie wyposażone pracownie umożliwią rozwijanie zainteresowań i zdolności, a także realizację pomysłów twórczych nie tylko dzieci i młodzieży, ale też dorosłych.
Kolejną dotacją, którą udało się pozyskać Wejherowskiemu Centrum Kultury w związku z nowym obiektem jest 50 tys. zł na zakup wyposażenia kameralnej sali kinowej oraz zainstalowanie niezbędnego sprzętu. Projekt otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF).
W nowym obiekcie zaplanowano funkcjonowanie kina cyfrowego oraz w części podziemnej budynku – kameralnej sali kinowej. na ok. 30-40 miejsc.
Do tematu wrócimy w następnych wydaniach.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.