Atrakcyjne Wejherowo

Tak jak co roku, latem w centrum miasta i na Kalwarii Wejherowskiej zobaczyć można grupy turystów z przewodnikiem. Bezpłatne wycieczki, organizowane przez władze miasta sprawiają, że nasze miasto, jego historię i współczesne atrakcje poznają goście z całej Polski. W wedrówkach po Wejherowie biorą też udział mieszkańcy miasta i powiatu. I bardzo dobrze, bo na co dzień brakuje czasu i możliwości , aby dowiedzieć się więcej o Wejherowie. Taka okazja nadarza się tylko podczas wakacji!

Urząd Miejski w Wejherowie, w ramach promocji miasta, po raz kolejny organizuje wycieczki po Wejherowie i Kalwarii Wejherowskiej z przewodnikiem, w dodatku zupełnie za darmo. Zaiteresowani indywidualni turyści oraz grupy oprowadzane są przede wszystkim po Kalwarii Wejherowskiej, kościele klasztornym, po ratuszu i parku miejskim.

Na wycieczki z przewodnikiem wybierają się latem zarówno dorośli, jak i dzieci, przebywające w Wejherowie lub w okolicy na wakacjach.
Na wycieczki z przewodnikiem wybierają się latem zarówno dorośli, jak i dzieci, przebywające w Wejherowie lub w okolicy na wakacjach.

Wycieczki po Wejherowie promowane są w mediach, w internecie, ale przede wszystkim podczas akcji promocyjnej w miejscowosciach nadmorskich.
Od 4 do 6 lipca ekipa z Urzędu Miasta w Wejherowie dotarła do ponad 100 pensjonatów, ośrodków wczasowych, punktów IT, hoteli, pól kempingowych w powiecie puckim i wejherowskim. Tym samym zaproszenie do Wejherowa trafiło do turystów wypoczywających nad morzem, stwarzając im ofertę na niepogodę, Propozycja spędzenia ciekawie czasu i poznania jednego z najładniejszych miast na Pomorzu zachęca do wyprawy do duchowej stolicy Kaszub.

Podczas akcji dystrybuowane są ulotki, plakaty i mapki reklamujące wycieczki, koncerty wakacyjne w parku i inne atrakcje turystyczne Wejherowa, przygotowane na lato.
O tym, że promocyjna akcja jest skuteczna świadczy fakt, że połowa uczestników wycieczek potwierdzała, że o wycieczkach dowiedzieli się z ulotek leżących w miejscu ich wypoczynku.
Ulotki wysyłane są również do większości punktów informacji turystycznej na Pomorzu oraz do wszystkich parafii w naszym województwie.

Skuteczna i niedroga promocja miasta

– Wycieczki po Wejherowie i Kalwarii po raz pierwszy organizowaliśmy w 2008 roku, gdy Kalwaria Wejherowska została oddana do użytku po wielkim remoncie, dofinansowanym ze środków unijnych. Oferta przyciągnęła setki, a nawet tysiące turystów, jak również mieszkańców Wejherowa oraz naszego regionu, więc postanowiliśmy akcję kontynuować. Tym bardziej że jest to działanie na rzecz promocji miasta niedrogie i bardzo skuteczne. W tym roku bezpłatne zwiedzanie oferujemy po raz trzeci.
Dla nas dodatkową korzyścią jest fakt, że te grupy turystów decydują się na spędzenie całego dnia w Wejherowie i u nas zostawiają pieniądze. Niebagatelną sprawą jest także pozytywna opinia o naszym mieście, która zachęca innych do odwiedzin grodu Wejhera.  
Warto skorzystać z bezpłatnych wycieczek po Wejherowie, bo dzięki naszym przewodnikom usłyszymy informacje o historii miasta, znaczących postaciach, inwestycjach z ostatnich lat oraz wiele innych ciekawostek.
Uczestnicy wycieczek mogą liczyć także na zwiedzanie wnętrz kapliczek kalwaryjskich, obejrzą ratusz, kościół klasztorny z podziemiami oraz odnowiony park miejski.

Zbiórka zainteresowanych zwiedzaniem codziennie o godz. 11.00 przed furtą Klasztoru oo. Franciszkanów przy ul. Reformatów 19.
Udział grup zorganizowanych należy poprzedzić rezerwacją pod nr tel. 58 677 70 58.

Ratusz czynny 7 dni w tygodniu
Tradycyjnie w okresie letnim Urząd Miejski w Wejherowie otwiera 7 dni w tygodniu ratusz dla mieszkańców i turystów.
Od początku lipca do końca sierpnia turyści mogą w dni powszednie od 9.00 do 15.30, a w soboty i niedziele od 10.00 do 14.00 zwiedzić wraz z przewodnikiem sale tradycji i historii z makietami miasta i Kalwarii Wejherowskiej, salę obrad, celę więzienną oraz wystawy czasowe.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.