Atrakcyjne miasto i powiat wejherowski

Konferencją w Parku Miejskim im. A Majkowskiego w Wejherowie zainaugurowano sezon turystyczny na terenie miasta i powiatu wejherowskiego. Oficjalnego otwarcia sezonu dokonali wspólnie prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i etatowy członek Zarządu Powiatu Jacek Thiel.

O wakacyjnych atrakcjach w miescie i powiecie mówili prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i członek Zarządu Powiatu Jacek Thiel.        Fot. Starostwo w Wejherowie
O wakacyjnych atrakcjach w miescie i powiecie mówili prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i członek Zarządu Powiatu Jacek Thiel.
Fot. Starostwo w Wejherowie

Prezydent Wejherowa poinformował, że dla turystów i mieszkańców przygotowane są liczne atrakcje. Na wakacyjnych gości czekają przewodnicy, którzy bezpłatnie oprowadzają chętnych po mieście. Pokazują m.in. największy skarb Wejherowa – XVII-wieczną Kalwarię, a także rynek i ratusz z ciekawymi ekspozycjami
– Zachęcamy wszystkich do zwiedzenia ratusza, m.in. sali tradycji i historii miasta – powiedział prezydent Wejherowa. – Zapraszam też wszystkich do parku, gdzie można zakosztować wypoczynku, sportu i rekreacji. Jest tutaj atrakcyjny plac zabaw dla dzieci, kawiarenka, wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych, woliery z ptakami, kino pod gwiazdami i wiele zajęć rekreacyjnych oraz kulturalnych.
Jacek Thiel zapraszał m.in. do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, a także do Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Dworcowej.
– Dla mieszkańców Wejherowa i powiatu, a przede wszystkim dla turystów przygotowaliśmy nie lada gratkę dla miłośników historii, zwiedzających nasze muzeum. Jest nią kolejna kolekcja zdjęć wejherowskiego fotografa Augustyna Ziemensa z przełomu XIX i XX wieku. Otwarcie wystawy, czynnej do końca sierpnia br., nastąpi 11 lipca – powiedział Jacek Thiel (szczegóły na str. 11).
Podczas inauguracji sezonu do korzystania z ciekawej oferty wejherowskich placówek kultury zachęcali: dyrektor Filharmonii Kaszubskiej Jolanta Rożyńska, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie Barbara Gusman oraz Krzysztof Powałka – instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.
Jolanta Rożyńska zapraszała m.in. na niedzielne bezpłatne koncerty letnie (godz. 17.00) w parku, a także na różne wydarzenia, takie jak lipcowy Festyn Letni. Dyrektor WCK poinformowała, że w połowie sierpnia na wejherowskim rynku wystąpi zespół teatralny „Pijana sypialnia” z Warszawy, specjalizujący się w wodewilach z okresu międzywojennego. Latem nie zabraknie interesujących wydarzeń artystycznych w Filharmonii Kaszubskiej. Na jej dachu otwarto już taras widokowy.
– Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty ceramiczne, warsztaty chemiczne i zajęcia z książką, a turystów do Punktu Informacji Turystycznej w naszej bibliotece przy ul. Dworcowej – zachęcała dyrektor PBP, Barbara Gusman.
– Jak co roku, przygotowaliśmy Letnią Bibliotekę z plenerową wypożyczalnią w pałacu i spotkania autorskie na tarasie muzeum – przypomniał Krzysztof Powałka z MBP. – Dzieci zaprosiliśmy na „Wakacje z angielskim na wesoło” i spektakle teatralne (szczegóły na str. 10).
Atrakcje oferuje też powiat wejherowski, pełen pięknych miejsc, punktów widokowych, dworków i pałaców, jezior, a także pięknych nadmorskich plaż. Turyści mogą korzystać z kwater agroturystycznych zwłaszcza w gminie Choczewo, a także z takich atrakcji, jak park rozrywki i wieża widokowa Kaszubskie Oko w Gniewinie, skansen w Nadolu, Ferma Strusi w Kniewie, Muzeum Techniki Wojskowej w Dąbrówce i Aquaparku w Redzie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.