Prosto od hodowcy

Na niedawno otwartym targowisku „Naj Renk” przy ul. Przemysłowej w Wejherowie można kupić warzywa, owoce i inne produkty rolne, a w przyszłości dopuszczony będzie handel zwierzętami.

  Fot. Starostwo w Wejherowie
Fot. Starostwo w Wejherowie

Jest to jedyne takie miejsce na terenie powiatu wejherowskiego, gdzie można bezpośrednio od rolnika, hodowcy czy działkowca kupić świeże i zdrowe produkty. Jeżeli będzie duże zainteresowanie handlowców i kupujących, właściciele targowiska przewidują jego rozbudowę.
Z powstania targowiska zadowolenia nie kryli wicestarosta Witold Reclaf, przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Czarnecki, wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło oraz Bogusław Suwara, sekretarz miasta.
– Nowe targowisko to ogromny sukces przedsiębiorcy, pana Henryka Pionka i dwóch samorządów, miasta i powiatu – powiedział B. Suwara,
Właściciele obiektu poinformowali, że problemem nowego obiektu jest brak weterynarza, bez którego nie można prowadzić handlu żywymi zwierzętami. Pomoc w tej sprawie pomoc zadeklarował poseł Kazimierz Plocke, który był wiceministrem rolnictwa.
Targowisko poświęcił ks. prałat Tadeusz Reszka.
Targowisko „Naj Renk” otwarte jest w piątki, w godzinach od 6.00 do 15.00.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.