Choreograf z WCK

20-lecie pracy artystycznej

Podczas gali w Filharmonii Kaszubskiej Elżbieta Czeszejko – instruktorka i choreograf, świętowała 20-lecie pracy artystycznej w Wejherowskim Centrum Kultury. Z rąk Arkadiusza Kraszkiewicza, skarbnika Wejherowa, odebrała Nagrodę Prezydenta Wejherowa.

Elżbieta Czeszejko jest zawodową tancerką, absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Bogate doświadczenie w pracy estradowej zdobyła występując na wielu renomowanych scenach w kraju, m.in.: Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Bałtyckiej Agencji Artystycznej „BART” z Sopotu (gospodarza Opery Leśnej w Sopocie), na Festiwalu „Żywy Żurnal w Gdańsku” oraz w warszawskim oddziale Telewizji Polskiej czy Stołecznej Estrady.
W Wejherowskim Centrum Kultury Elżbieta Czeszejko prowadzi sześć formacji tanecznych. Są to: Bąbelki Kids, Bąbelki Mini, Bąbelki, Baccarki, Baccara Junior oraz Baccara. Rok po roku w Wejherowskim Centrum Kultury, zajęcia gromadzą tłumy młodych tancerzy. W sumie było ich już ponad półtora tysiąca.
Wśród wychowanków pani Czeszejko, można znaleźć osoby, które dzięki umiejętnościom i talentowi pedagogicznemu instruktorki związało swojej życie zawodowe z tańcem.
Minione 20 lat to ponad 140 choreografii, które łącznie zatańczyło około 1,5 tysiąca dzieci, zdobywając 450 pucharów w ponad 90 turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych.
Elżbieta Czeszejko za swoją pracę i działalność otrzymała szereg nagród i wyróżnień, w tym nagrodę Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta za szczególną aktywność pracy na rzecz miasta, za prowadzenie zajęć ruchowych z elementami choreografii baletowej. W 2015 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył Elżbietę Czeszejko odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Tegoroczny Jubileusz jest wspaniałą okazją, by wyrazić uznanie dla zapału, inwencji, talentu i zaangażowania Elżbiety Czeszejko, która przez ostatnie 20 lat poświęca swój czas, współtworząc Wejherowskie Centrum Kultury.

 

Od 25 czerwca do 2 lipca br. formacje taneczne z WCK uczestniczyły w Międzynarodowym Festiwalu „Top Art Festival – Le strade della Musica” w Rzymie, zdobywając tam nagrody!
Już dziś gratulujemy Elżbiecie Czeszejko i jej podopiecznym, a więcej o ich udziale w tym wydarzeniu napiszemy w kolejnym wydaniu „Pulsu Wejherowa”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.