Szkoła z sukcesami

Niedawno zakończony rok szkolny był w Państwowej Szkole Muzycznej w Wejherowie wyjątkowo pracowity i udany. Nauczyciele i uczniowie odnieśli wiele sukcesów.

Liczne koncerty i konkursy wymagały ciężkiej systematycznej pracy, przygotowań i poświęceń ze strony uczniów. Końcówka drugiego semestru okazała się czasem sprzyjającym niezwykłym sukcesom w rankingu ogólnopolskim, a także międzynarodowym.
W maju uczennica pani Agaty Parzych, Oliwia Guziuk- tegoroczna absolwentka, zajęła III miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Bajeczna Miniatura”. IV miejsce uzyskała Maria Formela.
Podczas I Elbląskiego Konkursu Pianistycznego odbywającego się 2 i 3 czerwca br., uczennica pani Elżbiety Lieder, Agata Sulborska otrzymała wyróżnienie.
W maju w Gdańsku odbył się konkurs fletowy, gdzie Aleksandra Schulz oraz Anna Maliszewska zdobyły I miejsce, a Anna Rywalska II miejsce. Laureatki są uczennicami pani Ewy Synajewskiej-Śmiszek.
Złoty Dyplom i nagrodę specjalną za wykonanie utworu „Moja checz” przywiózł Chór szkolny pod dyrekcją Ewy Rocławskiej z XIII Kaszubskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie oraz z XXIII Festiwalu Pieśni o Morzu.
Podczas Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Tczewie, trio gitarowe przygotowane przez panią Małgorzatę Kopka, w składzie: Wiktoria Prochera, Nikola Neumuller i Anna Strankowska (na zdjęciu powyżej), dodatkowo duet Wiktorii i Ani zostały wyróżnione.
W Solcu Kujawskim po raz pierwszy zorganizowano Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy. Amelia Nowakowska, uczennica pana Andrzeja Formeli otrzymała wyróżnienie.
W Koszalinie odbył się Międzynarodowy, trzy etapowy Konkurs Pianistyczny „Muzyczne Konfrontacje Młodych”. Przemierzając każdy z etapów, uzyskując III miejsce, finałowy koncert dziecięcy z orkiestrą zagrał 8 letni Zbigniew Trusewicz, uczeń pani Urszuli Zakrzewskiej.
Urszula Zakrzewska

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.