Czas na promocję projektów

28 czerwca ogłoszono oficjalnie listę projektów w ramach III edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego, które mieszkańcy w głosowaniu będą mogli wybrać do realizacji.

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt poinformował podczas konferencji w ratuszu, że spośród 24 złożonych w urzędzie wniosków Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego zakwalifikowała po weryfikacji formalnej 22: 17 inwestycyjnych i 5 nieinwestycyjnych.
Tym samym 22 projekty przeszły do kolejnego etapu i wezmą udział w głosowaniu, które odbędzie się w dniach od 18 września do 2 października br.
Prezydent Hildebrandt przypomniał, że na III edycję Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego przeznaczono milion złotych, z czego 950 tys. zł na projekty inwestycyjne (twarde) i 50 tys. na projekty nieinwestycyjne (miękkie).
Maksymalna wartość projektu inwestycyjnego nie może przekroczyć 200 tys. zł, a projektu nieinwestycyjnego 10 tys. zł.
– Rozpoczynamy kolejny etap realizacji tegorocznego Budżetu Obywatelskiego w Wejherowie. To czas na promocję wniosków wśród mieszkańców, po to żeby mieli czas i możliwości na zapoznanie się z nimi – informuje skarbnik miasta Arkadiusz Kraszkiewicz.
W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Wejherowa, którzy ukończyli 16 lat. Każdy może oddać 2 głosy: jeden na projekt inwestycyjny i jeden na projekt nieinwestycyjny.

Przypomnijmy, że do I i II edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszone zostały łącznie 102 projekty, spośród których weryfikację przeszły 74 projekty.
Oddano na nie w sumie 17 tys. głosów.
14 zwycięskich projektów zostało zrealizowanych bądź jest w trakcie realizacji.

Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.wejherowo.pl/budzetobywatelski
Pytania dotyczące Budżetu Obywatelskiego należy kierować pod: nr tel. 58 677 70 00 lub adres elektroniczny: budzetobvywatelski@wejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.