Wejherowski szpital w sieci

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił listę szpitali, które znajdą się w tzw. sieci, czyli w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ). Do sieci weszło 25 pomorskich podmiotów leczniczych, a wśród nich Szpital Specjalistyczny w Wejherowie, wchodzący w skład spółki Szpitale Pomorskie.

Co ważne, wejherowski szpital znalazł się w gronie szpitali specjalistycznych, zgrupowanych w najwyższym III poziomie (wyżej są tylko trzy szpitale o znaczeniu ogólnopolskim – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, Szpital MSWiA, 7 Szpital Marynarki Wojennej).
Do sieci weszło 25 pomorskich podmiotów leczniczych. Wejherowski szpital wchodzący w skład spółki Szpitale Pomorskie, wspólnie ze Specjalistycznym Szpitalem Zakaźnym w Gdańsku oraz Szpitalem Morskim im. PCK i Szpitalem św. Wincentego a Paulo w Gdyni rozpoczną działalność w nowym systemie 1 października br., gdy zostanie uruchomiony nowy system, świadczenia usług medycznych.
Nowe zasady funkcjonowanie szpitali mają usprawnić kompleksową opiekę na oddziałach i w poradniach szpitalnych. Pacjenci powinni mieć łatwiejszy dostęp do leczenia specjalistycznego w szpitalach.
Nowy system finasowania daje gwarancję spokojnego funkcjonowania przez kilka lat. Szpitale w Gdyni, Wejherowie i Gdańsku nie tracą żadnej z działalności leczniczych, a pacjenci będą mieli zagwarantowaną kontynuację leczenia.
Zmiany mają zapewnić stabilizację finansową na najbliższe lata oraz usprawnić pacjentom dostępność do różnorodnych usług medycznych.
Na najniższym poziomie w sieci, tj. poziomie „I” znalazły się szpitale powiatowe, które będą miały ograniczone zadania i inny poziom finansowania. W najgorszej sytuacji są podmioty niepubliczne, które nie znalazły się w żadnej z sieci i tym samym nie otrzymały żadnego zapewnienia o wsparciu finansowym przez NFZ.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.