Boginie w parku

Park w Wejherowie pięknieje z roku na rok i na każdy letni sezon powstaje nowy obiekt albo inna atrakcja dla spacerowiczów. Tym razem w wejherowskim parku pojawiła się druga fontanna, otoczona kwiatowym klombem. Postawiły ją ekipy Wejherowskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, który opiekuje się miejskim parkiem.
– Naszym celem jest uatrakcyjnianie Wejherowa. Oprócz centrum także park staje się wizytówką zmieniającego się miasta – wyjaśnia prezydent Krzysztof Hildebrandt.
– Dobranie odpowiedniej rzeźby oraz figur do charakteru parku nie było prostą sprawą. Doradzali nam architekci oraz specjaliści od historii sztuki. Ważną sprawą była też wielkość środków finansowych przeznaczonych na nowy element wystroju parku. Mam nadzieję, że odlane z brązy figury wkomponują się w otoczenie parku i spodobają się spacerowiczom.

Dyrektor WZNK, Stanisław Makles dodaje, że pomysł budowy fontanny w tym miejscu powstawał od pewnego czasu w rozmowach z prezydentem Wejherowa. Pieniądze na ten cel wygospodarowane zostały z tzw. środków własnych. Opierając się na projekcie, specjalistyczna firma z Kamienicy Królewskiej zaproponowała najkorzystniejszą ofertę na elementy fontanny a całe podłączenie skomplikowanej instalacji wykonali pracownicy WZNK.
Odlew fontanny ustawiono na żelbetowej podstawie. Każda z dysz wodnych jest podświetlana za pomocą jednokolorowych lamp ledowych, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia wieczorny obraz parku miejskiego.
Turystów przebywających w Wejherowie ze smartfonami, tabletami, notebookami czy laptopami na pewno ucieszy informacja, że w parku miejskim dostępny jest bezprzewodowy internet. Dzięki temu siedząc wygodnie na ławce można korzystać bezpłatnie z sieci wi-fi.
Od 11 lipca br. na dolnym tarasie w wejherowskim parku został uruchomiony przez miasto Hot-Spot. Osoby przebywające w rejonie klombu z fontanną, kawiarenki, ewentualnie stawku  lub dolnych kanałów mogą darmowo łączyć się z siecią wi-fi, wysłać lub odebrać pocztę elektroniczną czy też znaleźć poszukiwane informacje na stronach internetowych.
Podobnie jak na placu Jakuba Wejhera łącze dla poszczególnego użytkownika ma wynosić 256 kbit/s, dzienny limit następujących po sobie 24 godzin – 60 minut, a miesięczny limit pobieranych danych – 750 MB.
MD.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.