Powstanie nowoczesny budynek dydaktyczny

W siedzibie Powiatowego Cechu Rzemiosł, Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Związku Pracodawców w Wejherowie podpisano umowę z firmą B-ACT Spółka z o.o. z Bydgoszczy na nadzór inwestorski w ramach projektu unijnego „Wzorcowe szkolenie zawodowe”. Realizacja projektu obejmuje rozbudowę Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie o nowoczesny budynek, pozwalający na poszerzenie oferty kształcenia zawodowego.

Jak informuje prezes wejherowskiej organizacji rzemieślniczej Brunon Gajewski, priorytetem Cechu na najbliższe lata jest udoskonalanie przygotowania absolwentów szkoły do zawodu i jak najlepsze dostosowanie ich wykształcenia do potrzeb rynku pracy.
W roku 2016 Cech otrzymał dofinansowanie unijne na rozwój i rozbudowę Niepublicznej Szkoły Rzemiosła. Projekt „Wzorcowe szkolenie zawodowe” jest nastawiony na poszerzenie oferty kształcenia zawodowego, odpowiadającego zapotrzebowaniu przedsiębiorców o największym potencjale w naszym regionie.
Dzięki temu zwiększą się szanse uczniów NSR na znalezienie zatrudnienia w branży meblarskiej i budowlanej. W nowym budynku dydaktycznym szkoły, wyposażonym w najnowsze technologicznie, uczniowie będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, m.in. w zakresie programowania i obsługi obrabiarek CNC, rysunku technicznego, podstaw kosztorysowania, technologii energetycznych i energooszczędnych.
Niepubliczna Szkoła Rzemiosła od początku funkcjonowania dla podniesienia jakości i atrakcyjności nauczania w szkole realizuje kolejne przedsięwzięcia współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Wszystkie one mają na celu wzrost umiejętności zawodowych i ogólnych uczniów NSR.
Kolejnym etapem realizacji wspomnianego projektu będzie ogłoszenie przetargu, w którym wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji. Niezbędne i zarazem czasochłonne procedury sprawiają, że sama budowa rozpocznie się dopiero w przyszłym roku.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.