Droga trzech powiatów

Samorząd powiatu wejherowskiego przyłączył się do inicjatywy ,,Droga trzech powiatów’’, polegającej na skomunikowaniu terenów w Rumi, Gminie Kosakowo oraz Gdyni. Alternatywne dla drogi krajowej nr 6 połączenie drogowe ma na celu rozładowanie ruchu komunikacyjnego między powiatem wejherowskim a Gdynią. Inwestycja ma przyczynić się także do ożywienia gospodarczego poprzez aktywizację terenów inwestycyjnych.

Spotkanie przedstawicieli pięciu samorządów: Gdyni, Rumi, Kosakowa, powiatu wejherowskiego i powiatu puckiego odbyło się w Urzędzie Miasta Gdyni.
Spotkanie przedstawicieli pięciu samorządów: Gdyni, Rumi, Kosakowa, powiatu wejherowskiego i powiatu puckiego odbyło się w Urzędzie Miasta Gdyni.

W Urzędzie Miasta Gdyni podpisano drugi list intencyjny z nowymi sygnatariuszami: powiatem wejherowskim oraz powiatem puckim.
– Powiat wejherowski bardzo dynamicznie się rozwija gospodarczo, przybywa nowych mieszkańców, a to stawia przed nami wiele wyzwań i zadań. Nasze drogi są coraz bardziej zatłoczone. Partnerstwo polegające na budowie wspólnej drogi zwiększa szanse powodzenia w udźwignięciu ogromnych kosztów inwestycji – powiedziałała starosta wejherowski Gabriela Lisius.- Spośród wszystkich realizowanych przez Samorząd powiatu wejherowskiego inwestycji drogowych ta będzie największa i najbardziej kosztowna.
Główną oczekiwaną korzyścią przyłączenia się powiatu wejherowskiego do tej inwestycji będzie zmniejszenie dotychczasowych uciążliwości komunikacyjnych na trasie do Gdyni. Ta inicjatywa to także szansa na rozwój gospodarczy regionu poprzez powstanie nowych miejsc pracy w Rumi.
– Wierzymy, że wszystkie samorządy skorzystają z tego partnerstwa – dodaje Gabriela Lisius.
Przypomnijmy, iż przedstawiciele Rumi, Gdyni oraz Kosakowa w listopadzie ub. roku podpisali list intencyjny dotyczący budowy tej drogi. Obecnie trwa wykonanie studium, przygotowanie dokumentacji technicznej i wspólne starania o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.