Jubileusz Misterników

Od 15 lat na Kalwarii Wejherowskiej oglądamy i przeżywamy misteria, przygotowane przez grupę pasjonatów. W tym roku Misternicy Kaszubscy będą świętowali jubileusz.

Grupa odgrywająca od 2002 roku misterium na wejherowskiej kalwarii, spotyka się zazwyczaj zadaniowo. Na dwa miesiące przed kolejną edycją misterium rozpoczynają się działania przygotowawcze, aby się dobrze zaprezentować, ale też dobrze przeżyć tę szczególną inscenizację.
Rok 2017 jest rokiem wyjątkowym, bo wszystkie osoby zaangażowane w tworzenie, obsługę i zabezpieczenie widowiska będą miały spotkać się z okazji małego jubileuszu, jakim jest 15 lat wystawiania misterium na wejherowskich górach.
Uroczyste obchody jubileuszu odbędą się 9 września tego roku i rozpoczną się Mszą św. o godz. 10 w kościele pw. św. Anny. Następnie w Filharmonii Kaszubskiej, po części oficjalnej, uczestnicy będą mogli wysłuchać koncertu Diakoni Muzycznej Cezarego Paciorka z udziałem mistrza.
– Chciałbym w imieniu własnym, ale też wszystkich organizatorów zaprosić osoby, które w minionych 15 latach wystąpili jako aktorzy, albo w zespole muzycznym – mówi Wojciech Rybakowski, prezes stowarzyszenia Misternicy Kaszubscy. – Nie jesteśmy w stanie dotrzeć z imiennym zaproszeniem do wszystkich uczestników kolejnych edycji misterium. Dlatego na łamach „Pulsu” zapraszam wasz wszystkich. Zarezerwujcie dzień 9 września w godzinach od 10 – do 14 i spotkajmy się na wspólnym świętowaniu.
Więcej informacji na stronie Misterników Kaszubskich i na Facebooku.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.