Wydarzenia artystyczne

Promocja trzeciego numeru Wejherowskiego Rocznika Kulturalnego odbyła się niedawno w Filharmonii Kaszubskiej. Wydawnictwo, przypominające najważniejsze wydarzenia kulturalne w Wejherowie w 2016 roku, jest wspólną publikacją Wejherowskiego Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina oraz Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Majkowskiego.

– Rocznik zatrzymuje na dłużej ulotne zdarzenia artystyczne, które miały miejsce w 2016 roku. Zawiera informacje, artykuły, relacje z licznych wydarzeń kulturalnych oraz wywiady z artystami, a także zdjęcia z imprez. Przedstawieni są tam utalentowani animatorzy kultury, artyści oraz autorzy projektów i inicjatyw – powiedziała otwierając promocję Jolanta Rożyńska, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury.
Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podkreślił zaangażowanie i aktywność mieszkańców, którzy tworzą i promują kulturę.
– Publikacja, która zawiera wszystkie te wydarzenia kulturalne pokazuje, ile miejsca w naszym życiu zajmuje kultura, zwłaszcza ta wysoka – powiedział Krzysztof Hildebrandt.
– Współpraca wszystkich instytucji kultury w Wejherowie układa się znakomicie, czego dowodem jest m.in. wydawany już po raz trzeci Wejherowski Rocznik Kultury – stwierdził Jacek Thiel, członek zarządu powiatu wejherowskiego.
Wydawcą tegorocznego numeru Rocznika jest Wejherowskie Centrum Kultury. Wydawnictwo zredagowały: Iwona Rogacka – redaktor naczelny, Zuzanna Szwedek-Kwiecińska, Iwona Block i Beata Felczykowska.
Promocję wydawnictwa uświetnił pokaz stepu w wykonaniu Macieja Glazy i fragment spektaklu „Alicja w krainie czarów” w reż. Alicji Araszkiewicz.
Publikacja w cenie 30 zł, do nabycia w kasie Filharmonii Kaszubskiej. Dostępna jest także w wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.