Lata dwudzieste, lata trzydzieste

Oryginalne sprzęty i pamiątki, fotografie, dokumenty, wyposażenie zakładów usługowych, odpowiednio ubrane manekiny – wszystko to daje niesamowity efekt i przywołuje klimat lat dwudziestych i trzydziestych ub. wieku. Interesującą ekspozycję „Wejherowo okresu międzywojennego”, przedstawiającą epizody z życia miasta w szczególnym okresie można oglądać bezpłatnie w ratuszu.

– Zapraszam do obejrzenia nowej sali historycznej, w której prezentujemy niektóre wydarzenia i formy działalności z okresu tworzenia struktur państwowości polskiej po długim okresie zaborów. To był czas przywracania „polskości” w najważniejszych aspektach życia gospodarczego, społecznego i kulturalnego – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.
Bogusław Suwara, sekretarz Wejherowa informuje, że sala historyczna powstała w hołdzie Teodorowi Bolduanowi – burmistrzowi Wejherowa oraz przedsiębiorcom, rzemieślnikom i organizacjom społecznym, które przyczyniły się do rozkwitu miasta w okresie międzywojennym. Na ekspozycji można obejrzeć m.in. multimedialny gabinet burmistrza Wejherowa w latach 1934-1939, warsztat stolarski, Bank Polski z zabytkową kasą pancerną, zakład zegarmistrzowski, zakład fryzjerski „Rococo”, który powstał w Wejherowie w 1927 r., a jego właścicielem był Jakub Hildebrandt. Odtworzono także kawiarnię, która mieściła się przy ul. Lęborskiej.
Wiele pamiątek przekazali darczyńcy – mieszkańcy Wejherowa.

Salę Historyczną „Wejherowo okresu międzywojennego” można odwiedzać pod opieką przewodnika od poniedziałku do piątku o każdej pełnej godzinie, od 10:00 do 14:00,
Grupy zorganizowane proszone są o zgłoszenie telefoniczne pod nr 58 677 70 58 z minimum z jednodniowym wyprzedzeniem.
Zwiedzanie sali jest bezpłatne.
Więcej informacji na:
www.wejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.