Przed startem w II lidze

Piłkarze Gryfa Orlex Wejherowo przygotowują się do rozgrywek II ligi piłki nożnej. Wystąpią w nich w roli beniaminka. 11 lipca rozegrali ostatni sparing, a rywalem był zespół z piątej ligi Wikęd Luzino.

Wikęd Luzino – Gryf Orlex 1:3 (0:2)
Nasza drużyna od początku miała przewagę w grze i dłużej utrzymywała się przy piłce, a efektem były trzy gole strzelone przez gryfitów.
Pierwszą bramkę strzelił M. Fidziukiewicz po podaniu M. Szymańskiego. Drugiego gola, także w pierwszej połowie zdobył P. Szlas.
Po zmianie stron trener Grzegorz Niciński radykalnie zmienił skład, a przewaga wejherowian wzrosła jeszcze bardziej.
Trzeciego gola dla Gryfa Orlex Wejherowo strzelił Ł. Krzemiński. Piłkarzom z Luzina udało się w tej części pojedynku zdobyć bramkę, po podaniu z rzutu rożnego. W barwach Gryfa zagrał obrońca Arki Gdynia, Tomasz Mokwa.
Teraz drużyna Gryfa trenuje na obozie w Choszcznie do 21 lipca, gdzie przygotowuje się do sezonu. W tym czasie rozegra kolejne trzy spotkania sparingowe.
Skład Gryfa Orlex Wejherowo:
I połowa: Ferra – Mokwa, Zając, Skwiercz, Warcholak – Szymański, Felisiak, Fidziukiewicz, Gicewicz, Szlas – Siemaszko
II połowa: Duda – Kowalski, Kochanek, Kostuch, Króll – Kołc, Pietroń, Wicki, Więcek, Stefanowicz- Krzemiński
Gryf Orlex –  Błękitni Stargard Szczeciński 4:1 (2:1)
Gryfici wygrali pierwszy mecz na zgrupowaniu w Choszcznie. Pokonali Błękitnych Stargard Szczeciński. I w tym przypadku nasi zawodnicy pokazali wyższość nad zespołem ze Stargardu. Stworzyli wiele dogodnych okazji do strzelenia goli i zdobyli „tylko” cztery bramki. Pierwszą bramkę zdobył R. Siemaszko. Błękitni dość przypadkowo i zaskakująco wyrównali, ale na tym się nie skończyło. Jeszcze przed przerwą gryfici wyszli na prowadzenie, a dośrodkowanie Ł. Pietronia wykorzysta Ł. Krzemiński. W tym meczu trener G. Niciński wymienił prawie cały zespół i gryfici zaczęli grać jeszcze skuteczniej.
Trzecią bramkę zdobył Ł. Krzemiński, a po nim czwartego gola A. Kochanek.
Kolejny mecz sparingowy Gryf Orlex rozegra z Chemikiem Police.
Skład Gryfa Orlex:
I połowa: Duda – Kowalski, Kostuch, Skwiercz, Warcholak – Więcek, Pietroń, Felisiak, Kołc, Siemaszko – Krzemiński
II połowa: Ferra – Króll, Kochanek, Zając, Warcholak – Szymański, Wicki, Stefanowicz, Gicewicz, Szlas – Krzemiński (70’Siemaszko)

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.