Wystawa i spektakl

Nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie – Ewelina Hinc i Agnieszka Kędzierska, a także ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wejherowie – Monika Kurpiewska i Anna Sobczak uczestniczyły w szkoleniach antydyskryminacyjnych w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Efektem późniejszej, współpracy była wystawa fotograficzna pod tytułem „Różnorodność – Tolerancja – Akceptacja” oraz przedstawienie pt.: „Tolerancja”.

Głównym ich celem było budowanie postaw tolerancji, przełamywanie stereotypów o odmienności innych kultur, narodów, państw, wzbudzenie w dzieciach i młodzieży pozytywnych refleksji na temat odmienności. Chodzi też o zwrócenie uwagi na bogactwo wielokulturowości i wartości płynących z tolerancji, przyjaźni, pozytywnego stosunku do innych ludzi.
Nad pracami konkursowymi czuwała komisja złożona z nauczycieli ZS nr 1 w: Eweliny Hinc, Agnieszki Kędzierskiej oraz Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum Społecznego – Moniki Kurpiewskiej. Kustoszami wystawy były: Julia Koprowska i Maja Główczewska.
W jury zasiedli dyrektorzy wspomnianych szkół: Danuta Ornal i Piotr Litwin oraz nauczyciele: Aleksandra Lis, Monika Kurpiewska, Agnieszka Kędzierska, Dariusz Tylki. Nad spektaklem wraz z uczniami pracowały nauczycielki: Aleksandra Ucińska-Makowska i Anna Sobczak, scenografię i wystawę stworzyła Aleksandra Lis, oprawę muzyczną – Joanna Rompza.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.