Będą utrudnienia

W najbliższy poniedziałek tj. 26 czerwca rozpoczynają się prace związane z budową metropolitalnego węzła integracyjnego oraz tunelu w ciągu ulicy Kwiatowej w Wejherowie. Inwestycja została podzielona na cztery etapy, a planowane zakończenie pierwszego etapu to maj 2018 r.

W związku z rozpoczęciem inwestycji, Urząd Miejski w Wejherowie informuje, że nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym.
W ramach pierwszego etapu przewidziana jest przebudowa ulicy 10 Lutego i części ulic: Kopernika, Dworcowej i Kwiatowej wraz z Placem Piłsudskiego przed dworcem PKP.
W pierwszej części tego etapu prac z ruchu wyłączona zostanie ul. 10 Lutego (od skrzyżowania z ul. Kopernika do Placu Piłsudskiego) wraz z pierwszym odcinkiem ul. Kwiatowej (do posesji nr 1).
Realizowane będą prace rozbiórkowe, sieciowe-wodno-kanalizacyjne, elektryczne, teletechniczne, gazowe oraz prace drogowe. W tym czasie będzie możliwy przejazd przez teren budowy od ul. Dworcowej do ul. Kwiatowej przez autobusy PKS i samochody zaopatrzenia.
W dalszej części pierwszego etapu wyłączona zostanie część ul. Dworcowej, ul. Kwiatowa (do skrzyżowania z ul. Zachodnią) oraz plac Piłsudskiego. W tym okresie zostaną rozpoczną się prace rozbiórkowe oraz sieciowe. Przez cały czas trwania prac budowlanych zapewniony będzie dojazd samochodów zaopatrzenia.
Więcej informacji na stronie UM: www.wejherowo.pl

UWAGA: O zmianach w rozkładzie jazdy autobusów MZK informujemy na str. 16

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.