Wakacje w bibliotece

Rozpoczynają się wakacje – czas wypoczynku i wzmożonej aktywności turystycznej i kulturalnej. Na ten okres, jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie przygotowała bogatą ofertę dla mieszkańców Wejherowa. Znajdą się tam ciekawe wydarzenia, zarówno dla młodszych, jak i starszych, przygotowane w dwóch punktach Wejherowa.

Tradycyjnie bibliotekarze zorganizowali zajęcia skierowane do małych czytelników (lista jest już zamknięta, obowiązywały na nie wcześniejsze zapisy). Pod hasłem „Poznajemy świat z Grzegorzem Kasdepke” od 26.06 do 14.07 dzieci rywalizować będą w Turnieju Drużyn.
W programie znajdą się także propozycje otwarte, w których udział mogą wziąć wszyscy chętni. Będą to dwa pokazy spektakli: 3.07 o godz. 10.00 „Kot w butach” oraz 10.07 o godz. 10.00 „Pinokio” – obydwa w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek.
Natomiast 27.06 bibliotekarze zapraszają wszystkie chętne dzieci na zabawę plenerową przy budynku biblioteki przy ul. Kaszubskiej 14.
Wakacyjna oferta kulturalna dla dzieci dofinansowana jest przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przez całe wakacje odwiedzać można także Zakątek Wyobraźni, w którym czekają liczne gry planszowe, piłkarzyki oraz konsola x-box.
Po raz kolejny w naszym mieście pojawi się Letnie Biblioteka w Pałacu. Dzięki współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, na tarasie Pałacu Przebendowskich od końca czerwca zagości plenerowy punkt biblioteczny. Znajdzie się w nim zarówno oferta książek do wypożyczenia, jak i do czytania na wygodnych parkowych ławkach. Letni punkt biblioteczny otwarty będzie od środy do piątku w godz. 14.00-18.00.
Sztandarowym cyklem Letniej Biblioteki w Pałacu będą ponownie Literackie Środy – kameralne spotkania z autorami pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa – Krzysztofa Hildebrandta.
Dzięki współpracy z Wydawnictwem Oficynka, w otoczeniu parkowej zieleni toczyć się będą rozmowy o literaturze, historii i kulturze. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 5.07 na godz. 16.00. Gościem czytelników będzie Agnieszka Pruska – autorka powieści kryminalnych, m.in. „Spadkobierca”, „Literat”, „Żeglarz”.
W letnim punkcie bibliotecznym pojawią się też zajęcia otwarte z cyklu „Wakacje z językiem angielskim na wesoło”. Bibliotekarze zapraszają chętnych w czwartki i piątki w godzinach 16.00 – 17.00 od 20.07 do 11.08. Na te zajęcia nie obowiązują wcześniejsze zapisy.
Warto zapoznać się z ofertą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie i na bieżąco śledzić organizowane przez nią ,podczas całych wakacji, wydarzenia kulturalne.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.