Nowy autobus MZK

Fabrycznie nowy autobus komunikacji miejskiej, wyprodukowany przez polską firmę Solaris Bus & Coach, został zaprezentowany i poświęcony na wejherowskim rynku.

W uroczystości wzięli udział radni miejscy oraz prezydent Wejherowa, jego zastępcy, sekretarz i skarbnik miasta.
Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji, Czesław Kordel  poinformował zebranych, że nowy pojazd to nowoczesny, niskopodłogowy autobus komunikacji miejskiej przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, podobny do innych, wykorzystywanych w tej firmie.  
To już dwudziesty trzeci fabrycznie nowy, niebiesko-biało-granatowy autobus, który kursuje po ulicach Wejherowa i okolic miasta.
Zanim nowy pojazd wyjechał na trasę, został – zgodnie z tradycją MZK Wejherowo – poświęcony dla szczęśliwych i bezpiecznych podróży.
AK.

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie przypomina, że od 2 lipca 2012 roku komunikacja miejska na liniach nr 1, 2, 3, 4, 7, i 12 kursuje zgodnie z rozkładami jazdy, ważnymi w okresie letnich wakacji szkolnych.
I tak, linie szkolne nr 13 i 14 nie kursują. Linia nr 5 nie dojeżdża do pętli przy szkole w Orlu, a linia nr 11 nie wykonuje kursu „szkolnego”, przyjazd do Kąpina o 7:21 (odjazd do Pomorskiej o 7:25)
Pozostałe linie kursują zgodnie z rozkładami jazdy ważnymi całorocznie.
Szczegółowe informacje u Dyspozytora MZK tel. 58 572 29 33
oraz na stronie www.mzkwejherowo.pl.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.