Pełnowymiarowa hala sportowa

Nowoczesna hala sportowa zostanie zbudowana w przyszłym roku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie. W ramach inwestycji samorządu powiatowego w „Samochodówce” powstaną także nowe pracownie zawodowe.
Wszystko wskazuje na to, że od 1 września 2018 r. uczniowie ZSP nr 4 w Wejherowie będą mogli korzystać z nowej hali sportowej. Podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, firmą WOJ-MAR.

W nowoczesnym obiekcie znajdzie się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, sala fitness, szatnie, siłownia oraz trybuna na blisko 300 osób. Obiekt będzie także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– W Wejherowie, przy ZSP nr 4 powstanie pierwsza pełnowymiarowa hala sportowa, która zapewni uczniom lepsze warunki do ćwiczeń i zajęć rozwijających ich umiejętności w różnych dziedzinach sportowych – powiedziała starosta wejherowski Gabriela Lisius. – Obiekt umożliwi organizację zawodów sportowych o zasięgu krajowym lub międzynarodowym. Dziekuję Radzie Powiatu i Zarządowi Powiatu za umożliwienie finansowania tej inwestycji, a dyrekcji szkoły gratuluję determinacji w tym przedsięwzięciu.

W nowej hali prowadzone będą zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne. Obiekt umożliwi rozszerzenie współpracy z klubami sportowymi: m.in. Tytani Wejherowo, Gryf Wejherowo czy Błękitni Wejherowo. Ponadto z hali korzystać będzie mogła również społeczność lokalna.
W tej szkole powstanie także sześć pracowni zawodowych, na które powiat pozyskał unijne dofinansowanie w ubiegłym roku.

Przygotowania od ponad trzech lat

Koncepcja rozbudowy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie powstała w 2014 r. Opracowano wóczas plan rozwoju placówki. Po konsultacjach z dyrekcją szkoły, mieszkańcami i klubami sportowymi w marcu 2017 r. ogłoszono przetarg na budowę hali sportowej.

W skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 wchodzi:
V Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 3, Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 2 oraz liceum dla dorosłych. Zarówno szkoła zawodowa, jak i technikum kształcą młodzież głównie w zawodach, związanych z branżą motoryzaycjną.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.