Wejherowo rozmawia

W minioną sobotę w Parku Miejskim w Wejherowie można było nie tylko ciekawie spędzić czas z rodziną, ale także dowiedzieć się wiele o realizowanych w mieście inwestycjach drogowych. Informacje i wizualizacje oraz rozmowy przedstawicieli władz miasta z mieszkańcami pozwoliły dokładnie zapoznać się z planem budowy węzłów komunikacyjnych. Dorośli wejherowianie wyrażali opinie i uwagi na temat prowadzonych inwestycji, a dla dzieci przygotowano strefę zabaw o tematyce budowlanej.

Piknik z cyklu „Wejherowo rozmawia”, zorganizowany w parku przez Urząd Miejskie w Wejherowie był okazją do zapoznania się z inwestycjami oraz porozmawiania z włodarzami i urzędnikami o rozwiązaniach drogowych. Jak mówili mieszkańcy, wizualizacje węzłów drogowych w postaci dużych plansz i w wersji elektronicznej na urządzeniach mobilnych przybliżyły im zakres wykonywanych i planowanych robót.
Zaprezentowano m.in. grafikę i wizualizację, przedstawiającą węzeł Wejherowo i tunel w ulicy Kwiatowej. Obiekty te ułatwią komunikację w mieście, rozładują rosnące z roku na rok korki, a przede wszystkim połączą rozdzielone torami kolejowymi części Wejherowa.
Każdy, kto chciał wyrazić swoją opinię na temat inwestycji drogowych w Wejherowie lub dowiedzieć się szczegółów, rozmawiał z przedstawicielami władz miasta: prezydentem Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem, zastępcą prezydenta Beatą Rutkiewicz, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Wojciechem Kozłowskim, skarbnikiem Arkadiuszem Kraszkiewiczem i sekretarzem miasta Bogusławem Suwarą.
Zainteresowani mieszkańcy wypełniali także ankiety, dotyczące postrzegania infrastruktury.
– Węzły drogowe Wejherowo (Kwiatowa) i Śmiechowo (Zryw) zmienią przestrzeń naszego miasta. Pojawią się nowe parkingi wokół dworców, przejścia dla pieszych, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i wiele innych funkcji, o czym warto wiedzieć – powiedział podczas pikniku w parku prezydent Krzysztof Hildebrandt – Dlatego rozmawiamy z mieszkańcami na temat tych inwestycji drogowych. Na dużych planszach staraliśmy się pokazać zakres prac i szczegóły poszczególnych rozwiązań.
– Jest to bardzo przyjemna i interesująca sobota w parku, bo przygotowaliśmy to spotkanie zarówno z myślą o dorosłych, jak i o dzieciach – stwierdziła Beata Rutkiewicz. – Zainteresowanie mieszkańców wzbudziła wizualizacja filmowa drogowych inwestycji, bo pokazała ogrom prac, które stoją przed nami. Natomiast dzieci miały możliwość obejrzenia parku maszynowego z koparkami, spychaczami i innymi maszynami budowlanymi, do których można było wejść, a nawet usiąść za kierownicą. Oprócz tego zaproponowaliśmy konkursy, zabawy i inne atrakcje dla najmłodszych.
Mieszkańców interesowały szczegóły prac m.in. lokalizacja tuneli, parkingów, a także termin zakończenia budowy.
– Wejherowianie chętnie rozmawiają, oglądają plansze, prezentacje multimedialne, dotyczące budowy węzłów drogowych – wyjaśnia Wojciech Kozłowski. – Potrzebna jest kompleksowa i rzetelna informacja o całości prowadzonych prac, gdyż wiele osób nie zna ogromnej skali tych przedsięwzięć. Formuła spotkania – swobodna, piknikowa, w parku, w słoneczne sobotnie popołudnie sprzyja takiej rozmowie. Ponadto mieszkańcy wypełniają ankiety, w których mogą wypowiedzieć się na temat inwestycji. Dla nas jest to dodatkowa korzyść, bo wyciągamy wnioski z ich opinii i sugestii.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.