Ciekawa Noc Bibliotek

W kolejną edycję Nocy Bibliotek, 3 czerwca, jak co roku włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie, przygotowując atrakcje dla całych rodzin. Na ciekawe wydarzenia zaprosiła także Powiatowa Biblioteka Publiczna i wejherowski oddział Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. Obie placówki zaprosiły do współpracy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

W Miejskiej Bibliotece, zamienionej w Bajkolandię, do której przywędrowały postacie z różnych bajek, zorganizowano rodzinną grę terenową „Poszukiwacze Złotego Pióra” oraz turniej gier planszowych i gier na x-boxie.
Odbyła się projekcja filmu „Stella Nostra” (na podstawie książki z serii „Biuro detektywistyczne Lessego i Mai”), warsztaty detektywistyczne oraz pokazy teatrzyku Kamishibai, a dla dorosłych spotkanie z dziełami Bolesława Leśmiana z okazji 140. rocznicy urodzin i 80. rocznicy śmierci jednego z największych polskich poetów.
W oddziale Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej o swoich ulubionych książkach opowiadała młodzież. Odbyło się także spotkanie z pisarką Olgą Podolską-Schmandt na temat życia kulturalnego i literackiego międzywojennego Wejherowa. Uczestnicy wydarzenia przeszli do Muzeum na spotkanie z ks. Danielem Nowakiem i wystawą pt. „Stolem w sutannie”, poświęconą ks. Bernardowi Sychcie. W Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się przedstawienie grupy teatralnej „Srebrna nitka” oraz poczęstunek dla uczestników.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.