Czytanie na polanie

27 maja zalana słońcem Jakubowa Polana przy osiedlu Fenikowskiego w Wejherowie zamieniła się w bajkową krainę. Wszystko za sprawą Pikniku Literackiego „Wejherowo Czyta Dzieciom”, który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie we współpracy z radnym Mariuszem Łupiną.

Spotkanie z całymi rodzinami licznie zgromadzonymi w tym malowniczym zakątku Wejherowa, rozpoczęło się od inscenizacji pt. „Poplątane bajki” w wykonaniu bibliotecznej grupy teatralnej „Errata” (z małą pomocą bibliotekarzy). Potem przyszedł czas na głośną lekturę fragmentów bajek dla dzieci. Do mikrofonu ustawiła się długa kolejka chętnych, a wśród gości specjalnych znaleźli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji i Monika Kubisiak (autorka książki „Tajemnica grodu Wejhera”). Zaprezentowanwe fragmenty były zachętą do lektury całej książki, a każdy kto włączył się w akcję otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek od biblioteki.
Nie zabrakło dodatkowych zabaw muzyczno-ruchowych oraz konkursów czytelniczych i plastycznych. Policjanci zaprezentowali małym czytelnikom radiowóz. Odbyły się także pokazy teatrzyku Kamishibai.
Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie co roku włącza się w ogólnopolską akcję czytania dzieciom. Dzięki temu na ulicach Wejherowa pojawiały się parady postaci bajkowych, a w internecie rozgrywały się literackie nominacje.
Szczegółowe informacje o projekcie „Wejherowo Czyta Dzieciom” można znaleźć na: www.facebook.com/WejherowoCzytaDzieciom.
– Bardzo cieszymy się, że Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała Piknik Literacki na naszym osiedlu – powiedział radny Mariusz Łupina, mieszkaniec os. Fenikowskiego. – Mamy możliwości zabawy na Jakubowej Polanie, gdzie w ramach Budżetu Obywatelskiego powstała nowa estrada. Frekwencja uczestników pikniku była bardzo duża,

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.