Namaszczenie chorych i poświęcenie pojazdów

W pierwszy dzień lipca przed kaplicą Dom Kajfasza na Kalwarii Wejherowskiej zebrały się tłumy wiernych, aby uczestniczyć w Odpuście Najświętszej Marii Panny Uzdrowienia Chorych. Sumie odpustowej przewodniczył ks. biskup Ryszard Kasyna.

 

Uroczystości odpustowe zaczęły się dzień wcześniej. W sobotę 30 czerwca do Wejherowa i wejherowskiego sanktuarium Maryjno-Pasyjnego przyszła pielgrzymka z Gniewina i okolic, aby po południu wspólnie z mieszkańcami miasta uczestniczyć w nabożeństwie maryjnym w intencji chorych, przed cudownym obrazem Matki Bożej Wejherowskiej.

Na zdjęciu poniżej ks. biskup Ryszard Kasyna w rozmowie z prezesem gdańskiego chóru, Konradem Hoga po zakończeniu uroczystości.
Na zdjęciu poniżej ks. biskup Ryszard Kasyna w rozmowie z prezesem gdańskiego chóru, Konradem Hoga po zakończeniu uroczystości.

Niedzielna suma odpustowa była połączona z udzielaniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Po sumie ks. biskup udzielił również błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na sposób „lurdzki”. Poświęcono też pojazdy mechaniczne.
Dzieję się tak tradycyjnie co roku u progu wakacji i wyjazdów wypoczynkowych.
Na koniec w leśnej scenerii pięknie zaśpiewał Chór z parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej, który zaprezentował w Wejherowie koncert pieśni maryjnych i innych, m.in. kaszubskich.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.