Dotacje dla Wejherowa

Miasto Wejherowo zdobyło kolejne wsparcie finansowe ze środków unijnych, tym razem na termomodernizację budynków oraz na dalszą rewitalizację Śródmieścia.

5 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku, z udziałem marszałków Mieczysława Struka i Wiesława Byczkowskiego, uroczyście podpisano umowy z samorządami. Wejherowo znalazło się wśród 11 miast i gmin, które uzyskały dotacje ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Nasze miasto uzyskało dofinansowanie unijne na termomodernizację wielorodzinnych budynków komunalnych. Całkowity koszt wejherowskiego projektu to ponad 5 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wynosi ponad 2,7 mln zł.
– Realizacja tych projektów to dla mieszkańców lokali komunalno-socjalnych przede wszystkim mniejsze rachunki za ogrzewanie i zużycie energii – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – Przeprowadzone zostaną prace m.in. docieplenia ścian zewnętrznych, ścian wewnętrznych, dachów, stropodachów. Ocieplenie ścian zewnętrznych zaplanowano od zewnątrz wraz z wykonaniem elewacji, a w kilku budynkach od wewnątrz ze względu na zalecenie konserwatorskie.
Termomodernizacja budynków komunalnych wiąże się z całym szeregiem korzyści, które w wymierny i bezpośredni sposób oddziałują na społeczność lokalną. Oprócz wspomnianego zmniejszenia zużycia energii, drugim ważnym aspektem inwestycji jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i niezdrowego dymu z kominów, który w wielu miastach jest przyczyną smogu.
Z kolei 6 czerwca marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali z prezydentem Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem umowę o dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020 projektu kompleksowej rewitalizacji Śródmieścia Wejherowa. Na ten cel przeznaczonych zostanie ok. 19,3 mln zł.

Kompleksowa termomodernizacja obejmie 13 wielorodzinnych budynków komunalnych m.in. przy ul. 10 Lutego, ul. Śmiechowskiej, ul. Gniewowskiej, ul. Kopernika, ul. Wniebowstąpienia, ul. Wschodniej, ul. Krzyżowej, ul. Kalwaryjskiej, ul. Reformatów, ul. Reformatów, ul. Św. Jacka.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.