Czy będzie II liga?

Gryf Wejherowo w swoim ostatnim meczu uległ 0:1 na własnym stadionie drużynie Rozwój Katowice. Gryfici wywalczyli utrzymanie w II lidze, lecz na razie klub nie otrzymał pozytywnej licencji, dopuszczającej do gry w nowych rozgrywkach.

Pojedynek na Wzgórzu Wolności rozstrzygnął się bramkowo już w 4. min., bo sędzia podyktował rzut karny dla Rozwoju, bowiem dopatrzył się faulu na polu karnym. Gryfici po stracie gola, a zwłaszcza w drugiej połowie zdominowali przebieg spotkania, jednak nie potrafili strzelić choćby bramki wyrównującej. Obserwując wnikliwiej przebieg spotkania, trochę dziwnie wyglądała ta niemoc piłkarzy, którą trener J. Kotas wytłumaczył przemęczenie i zdekoncentrowaniem.
Gryf Wejherowo: Leleń – Brzuzy (Tomczak), Kołc, Kamiński, Goerke, Chwastek, Mońka, Wicon (Łysiak), Nadolski, Marczak, Wicki.
Czy wejherowska drużyna będzie grała nadal w II lidze, nie wiadomo. Zarząd klubu nie otrzymał od komisji ds. licencji klubowych licencji, dopuszczającej do rozgrywek. Prawdopodobnie wiąże się to ze zmianami w tzw. podręczniku licencyjnym dla klubów II ligi na sezon 2017/2018. Zarząd będzie się odwoływał.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.