Ruszy budowa węzła

O planach budowy Węzła Wejherowo, nazywanego roboczo Węzłem Kwiatowa oraz o dofinasowaniu w kwocie ok. 19 mln zł, jakie miasto uzyskało na tę strategiczną inwestycję pisaliśmy w kwietniowym wydaniu „Pulsu”. W miniony poniedziałek w ratuszu nastąpiło podpisanie umowy na realizację tego zadania z firmą SKANSKA S.A., która wygrała przetarg. Oznacza to, że w ciągu miesiąca rozpocznie się budowa węzła integracyjnego w rejonie dworca PKP w Wejherowie. Planowane zakończenie prac to koniec 2019 r.

W podpisaniu umowy uczestniczyli m.in.: Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta, Arkadiusz Kraszkiewicz, skarbnik Wejherowa oraz Henryk Tomaszewski, prezes PEWiK.
W podpisaniu umowy uczestniczyli m.in.: Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta, Arkadiusz Kraszkiewicz, skarbnik Wejherowa oraz Henryk Tomaszewski, prezes PEWiK.

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podpisał umowę z Piotrem Kęsikowskim, dyrektorem firmy SKANSKA. Współinwestorem przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Gdyni, którego prezes był obecny na spotkaniu w ratuszu. Inwestycja ma kosztować ok. 22 mln zł.
– Wejherowo stoi przed ogromnym wyzwaniem, przystępujemy do budowy Węzła Wejherowo – mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Docelowo w Wejherowie powstają trzy węzły, jednak głównym jest ten w rejonie dworca PKP. Dzięki bezkolizyjnemu, integracyjnemu węzłowi usprawni się transport w mieście, poprzez możliwość przesiadania się na różne środki komunikacji. Inwestycja przebiegać będzie dwuetapowo, a dzisiaj przystępujemy do realizacji pierwszego etapu prac. Wykonawca, firma SKANSKA została wybrana spośród 7 przedsiębiorstw, które przystąpiły do przetargu.
– Prace rozpoczynamy w ciągu najbliższego miesiąca – mówi Grzegorz Bejnarowicz, menager projektu. – Jest to skomplikowana technicznie inwestycja, a największym wyzwaniem będzie budowa tunelu pod torami kolejowymi.
Inwestycja wiąże się z utrudnieniami w ruchu pojazdów i pieszych.
Do tematu wrócimy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.