Gwiazda Skrzypczaka

W Alei Gwiazd polskiego i światowego sportu na promenadzie we Władysławowie „rozbłysła” gwiazda boksera z Wejherowa, olimpijczyka, trenera  – Huberta Skrzypczaka.
Ten wspaniały sportowiec i polski bokser, odsłaniał swoją gwiazdę w najlepszym otoczeniu sportowców. Tym razem byli to: Michel Platini, piłkarz reprezentacji Francji a obecnie prezydent UEFA, Teresa Sukniewicz-Kleiber – olimpijka, wspaniała lekkoatletka, płotkarka, Janusz  Gortat bokser i dwukrotny brązowy medalista olimpijski, a obecnie najbardziej znany jako ojciec polskiego koszykarza NBA Marcina i Sławomir Szmal piłkarz ręczny, bramkarz reprezentacji Polski i najlepszy piłkarz świata w 2009 roku
Na szczególnej, bo trzynastej uroczystości zgromadziło się wielu znamienitych gości, a także mieszkańców, turystów, sportowców i działaczy. Gratulacje dla wejherowskiego olimpijczyka, Huberta Skrzypczaka złożył zastępca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz.
– Wśród zasłużonych mistrzów sportu zaświeciła dziś gwiazda Huberta Skrzypczaka – pięściarza wagi muszej i papierowej, medalisty olimpijskiego, mistrza i wicemistrza Europy, mistrza i pięciokrotnego wicemistrza Polski – przypomniał zebranym postać H. Skrzypczaka,  Bogdan Tokłowicz. – To zaszczyt dla Wejherowa, że pierwszy wejherowianin, który zdobył medal olimpijski, będzie uhonorowany gwiazdą w Alei Gwiazd Sportu. Pan Hubert pierwsze sportowe kroki stawiał w wejherowskim Gryfie, a na sukcesy pracował ciężko, m.in. w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Pan Skrzypczak jest wzorem do naśladowania dla młodych ludzi, którzy zamierzają oddać się sportowym pasjom. A najważniejsze, że nadal mieszka w Wejherowie, wciąż jest aktywny i chętnie udziela się społecznie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.