W lipcu do Japonii

Dawid Runtz, uzdolniony dyrygent z Wejherowa, zadebiutuje koncertem symfonicznym podczas „Pacific Music Festival” w Sapporo. Festiwal odbędzie się 23 lipca w Kitara Concert Hall.

Fot. Radosław Adamczyk
Fot. Radosław Adamczyk

„Pacific Music Festival” to międzynarodowy projekt ufundowany przez legendarnego amerykańskiego dyrygenta Leonarda Bernsteina i skierowany do wybitnych artystów-muzyków, wybieranych w wyniku konkursów. Festiwal ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem i stanowi jedno z najważniejszych miejsc na światowej mapie muzyki poważnej.
Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest wybitny rosyjski dyrygent Valery Giergiev, który zaprosił na to artystyczne wydarzenie wejherowianina Dawida Runtza oraz dwóch dyrygentów: Ken’a Yanagisawa i Su – Han Yanga. W czerwcu br. Dawid Runtz weźmie udział w kursach dyrygenckich z jedną z czołowych orkiestr symfonicznych w Europie The Royal Concertgebouw Orchestra w Amsterdamie. Kursy te odbywają się co pięć lat i uczestniczyć w nich może tylko czterech dyrygentów.
Młody artysta, z którego nasze miasto może być dumne, jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na stanowisku dyrygenta-asystenta Maestro Jacka Kaspszyka w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Od sezonu artystycznego 2017/2018 będzie asystentem maestro Krzysztofa Pendereckiego.
2 sierpnia 2017 roku Dawid Runtz poprowadzi Koncert Gali Finałowej IV Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Pendereckiego w Sopocie, na który serdecznie zaprasza.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.