Wejherowo biegało

W wejherowskim parku po raz piąty odbyła się impreza rekreacyjna „Wejherowo Biega”. W tym roku padł rekord frekwencji uczestników, bo linię startu przekroczyło 2 tysiące biegaczy w różnym wieku! Nie zabrakło dorosłych, młodzieży i dzieci.

W sobotnie przedpołudnie Park Miejski nabrał pomarańczowej barwy. Było tam mnóstwo osób w pomarańczowych koszulkach z logo akcji „Wejherowo Biega 2017”.
– Cieszę się, że tak dużo mieszkańców odpowiedziało na zaproszenie do wspólnego biegania po parku – powiedział prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt, główny organizator imprezy.
Uczestnicy biegu mieli do wyboru różne dystanse, odpowiednie dla wieku i możliwości. Nie prowadzono żadnej klasyfikacji, a medale dla wszystkich wytrwałych biegaczy wręczali: prezydent Krzysztof Hildebrandt, Jacek Thiel z Zarządu Powiatu (inicjator akcji) i Rafał Szlas – przewodniczący Komisji Sportu RM. Po biegach odbyło się losowanie nagród rzeczowych. Uczestnicy, którzy nie otrzymali medalu podczas imprezy, mogą go odebrać w Starostwie, w Wydziale Kultury (pokój 114), codziennie w godz. 7.30-15.30.
Organizatorami biegów byli: Starostwo Powiatowe, Wejherowskie Centrum Kultury i Klub Sportowy Wejher, przy wsparciu: Northpol, ProSport, Olimp Resort&SPA, TigerGym, Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, Karate Klubu Wejherowo, FitMed oraz MANA reklamy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.