Domagają się nowoczesnej i bezpiecznej S-6

Pikieta przeciwko odwlekaniu i ograniczeniu budowy Trasy Kaszubskiej (droga ekspresowa S6) odbyła się w poniedziałkowe popołudnie na drodze krajowej nr 6, na terenie powiatu wejherowskiego i lęborskiego. Mieszkańcy, w tym samorządowcy blokowali ruchliwą drogę m.in. w miejscowości Godętowo w gminie Łęczyce. Podobne pikiety maszerowały „szóstką” w powiecie lęborskim.

Długo wyczekiwana budowa drogi ekspresowej S-6 wciąż odsuwa się w czasie. Niedawno poinformowano o rządowych planach budowy pierwszych odcinków tej trasy, do Bożegopola (piszemy o tym na str. 3). Dlatego mieszkańcy miejscowości leżących dalej protestują przeciwko odwlekaniu budowy drogi. Formą protestu była blokada drogi krajowej nr 6 w czterech miejscach.
Zdaniem organizatorów protest nie miał charakteru antyrządowego. Mieszkańcy żądają utrzymania ustalonego harmonogramu prac i oddania do użytku drogi do końca 2020 r. Szybkie i bezpieczne połączenie drogowe zachodniej części województwa z Trójmiastem to warunek jej zrównoważonego rozwoju, to sprawny dojazd do pracy, na studia, transport towarów oraz oszczędność czasu, paliwa i pieniędzy. Koordynator akcji w gminie Łęczyce, sołtys tej wsi Bogdan Godzisz, zapowiada, że jeśli rząd nie zmieni zdania, organizowane będą kolejne protesty, m.in. w sezonie turystycznym.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.