Konkurs Biblijny

Finał XVI Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, organizowanego przez Akcję Katolicką Archidiecezji Gdańskiej odbył się w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Rumi. Wzięło w nim udział ponad 240 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, m.in. z powiatu wejherowskiego.

Finał był trudny , dlatego nikomu nie udało się zdobyć maksymalnej ilości punktów. Nie mogło być inaczej przy tak wysokim poziomie rywalizacji. 240 finalistów wyłoniono spośród około 80 tysięcy uczniów, którzy przystąpili do konkursu.
Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi. Szczególnym gościem był ks. bp, pa Zbigniew Zieliński. Obecni byli również: kurator pomorska Monika Kończyk, wicestarosta wejherowski Witold Reclaf i członek Zarządu Powiatu Wojciech Rybakowski.
Wśród laureatów konkursu znaleźli się reprezentanci powiatu wejherowskiego. W kategorii szkół podstawowych drugie miejsce zajęła Klaudia Konkol z SP w Bolszewie, natomiast w kategorii gimnazjów również drugi był Maciej Lubocki, Gimnazjum nr 3 w Wejherowie
Organizatorzy Konkursu: Joanna Olbert i Jan Klawiter podziękowali ks. dr. Januszowi Sikorze SDB – proboszczowi i kustoszowi Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi za życzliwość i pomoc przy organizacji konkursu, organizowanego od 2001 roku.
Jest to największy Konkurs Biblijny w Polsce.
Głównym sponsorem tego wydarzenia była ENERGA S.A.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.