Maluje co w duszy gra

W sali wystawowej Ratusza Miejskiego w Wejherowie można oglądać obrazy artysty z Holandii, mieszkającego w Polsce, a nawet w naszym powiecie. Heyn van Loveren jest mieszkańcem Kębłowa. Jego wielką pasją jest malarstwo.

– Fascynują mnie różne style malarskie – powiedział Heyn van Loveren podczas niedawnego wernisażu. – Lubię impresjonizm, postimpresjonizm, tradycyjne malarstwo niderlandzkie, a także współczesne. Moje obrazy to mieszanka różnych stylów. Maluję, co mi w duszy gra. Nie wszystko jest wiernym odzwierciedleniem rzeczywistości. Niektóre widoki są przetworzone przez moją wyobraźnię. Ludziom to się chyba jednak podoba, a mnie to bardzo cieszy.

Prace Heyna van Loverena były prezentowane w Warszawie, Krakowie, Kolbudach czy w Gdańsku oraz wielokrotnie w rodzimej Holandii. Ci, którzy już je widzieli zwracają uwagę na bogactwo kolorów oraz osobliwe przedstawianie ludzi i krajobrazu.

Wkrótce hafty także w bibliotece
Miłosników haftu na pewno zaiteresuje informacja, że jeszcze w lipcu w gakerii PiM Biblioteki przy ul. Kaszubskiej zostanie otwarta pokonkursowa wystawa haftów z Lini. Będą to prace twórców z całego Pomorza.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.