Nagrody, podziękowania i życzenia

We wszystkich szkołach, w miniony czwartek i piątek odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Niektórzy uczniowie żegnali się ze szkołą, nauczycielami i swoją klasą na czas wakacji, inni odchodzili na dobre, po kilku latach nauki, jako absolwenci. Uczestniczyliśmy w tego rodzaju uroczystych pożegnaniach w dwóch szkołach – Gimnazjum nr 4 w Śmiechowie oraz w ponadgimnazjalnej Niepublicznej Szkole Rzemiosł przy ul. Kalwaryjskiej.

Podczas uroczystości w Niepublicznej Szkole Rzemiosł, prowadzonej przez wejherowski Cech Rzemiosł, najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia od dyrektora Henryka Prangi oraz podstarszego Cechu, Ryszarda Pionka.
Najlepsze wyniki (średnia powyżej 5) w nauce uzyskały dziewczyny: Anna Lesner, Natalia Siebert, Ewelina Halman, Wiesława Misiak i Kamila Chojnicka. Blisko takiej średniej były: Magdalena Labuda, Dorota Potrykus, Michalina Socha, Jadwiga Frankowska, Jadwiga Szur i Natalia Chamerek.
Rok szkolny zakońćzyło 347 uczniów, a dyrektor H. Pranga podziękował zwłaszcza tej młodzieży, która promowała szkołę, uczestnicząc w zawodach sportowych i innych imprezach.

 

W Zespole Szkół nr 2 (popularna „piątka”) w czwartkowe popołudnie żegnano absolwentów Gimnazjum nr 4. Większość młodzieży opuszczała znajome szkolne mury po 9 latach, ponieważ przed gimnazjum uczyła się tutaj w Szkole Podstawoej nr 5. Tym większe było wzruszenie uczniów, nauczycieli, dyrektora szkoły, a także obecnych na uroczystości rodziców.
Dyrektor Zespołu Szkół nr 2, dr Adam Klein podkreślił w swoim wystąpieniu, że kończy się pewien etap edukacyjny, ale zaczyna nowy. Aby osiągnąć sukces potrzebny jest nie tylko talent i praca, ale też siła woli, której dyrektor życzył swoim absolwentom.
Przy okazji podziękował im za znakomitą naukę,  dzięki której m.in. Gimnazjum nr 4 osiągnęło najlepsze w mieście wyniki z matematyki.
Nagrody dla najlepszych w nauce, sporcie i innych dziedzinach, podziękowania dla nauczycieli i rodziców, wreszcie życzenia udanych życiowych wyborów i kontynuowania nauki w wymarzonej szkole – wypełniły czas spotkania.
Na zakończenie odbyło się przedstawienie, przygotowane przez młodsze koleżanki i kolegów z Gimnazjum nr 4.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.