Nauczyciel, wychowawca, trener

4 maja 2017 r. w wieku 80 lat zmarł wspaniały pedagog i wychowawca młodzieży – Andrzej Dąbrowski, długoletni nauczyciel liceum.

Jako absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (specjalizacje piłka ręczna, żeglarstwo, narciarstwo, spadochroniarstwo oraz gimnastyka lecznicza)pracował jako asystent w na tej uczelni. W 1963 r. podjął pracę trenera w Jachtowym Klubie Morskim” Gryf” w Gdyni oraz nauczyciela w szkole w Rumi. W 1965 r. został przeniesiony do liceum w Wejherowie, gdzie pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego i przysposobienia obronnego przez 26 lat.
Pozostanie w pamięci jako człowiek z pasją.
– Na przełomie lat 60. i 70. stworzył niepokonaną w powiecie reprezentację piłki ręcznej. Jako trener zespołu Jantar z najlepszych piłkarzy liceum, technikum elektrycznego i „samochodówki” stworzył drużynę, która przez kilka lat zajmowała wysoką pozycję w Lidze Okręgowej Juniorów – wspomina Zbigniew Antczak, były zawodnik i absolwent LO. – Wygrywaliśmy z tak renomowanymi drużynami jak Lechia Gdańsk i Polonia Gdańsk.
– Zaszczepił w nas wolę walki, dążenie do sukcesu, ale zawsze fair play. Uczył nas kultury nie tylko fizycznej – mówi Adam Weltrowski, absolwent liceum.
– Z głębokim żalem żegnamy naszego wieloletniego nauczyciela – mówi Bożena Conradi, dyrektor I LO im Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie. – Dziękujemy Ci Profesorze i Kolego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.