Studenci trzeciego wieku już na wakacjach

Uroczyście, ale też wesoło zakończył się rok akademicki na Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku YMCA. Podczas uroczystości w budynku Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej było wiele radosnych, ale i dowcipnych wypowiedzi, były też podziękowania, wyróżnienia i miła atmosfera.

 

Jak twierdziło wielu słuchaczy tej uczelni, radość wcale nie wynikała z zakończenia zajęć, a tylko z okazji do spotkania WUTW YMCA działa w Wejherowie od 6 lat i liczy 237 słuchaczy. 29 wykładowców – wolontariuszy pracuje społecznie, a zajęcia prowadzone są na wysokim poziomie. Oferta edukacyjna jest bardzo bogata, od różnego rodzaju zajęć intelektualnych, jak i rekreacyjnych.

O tym m.in. mówiła Teresa Góralska, koordynator WUTW YMCA na zakończeniu roku akademickiego. Specjalne podziękowania i wykonany własnoręcznie medal z napisem  „Zawsze wdzięczni” otrzymał od słuchaczy i wykładowców uniwersytetu Bogdan Tokłowicz, zastępca prezydenta Wejherowa.
Zanim wręczono mu kwiaty i wyróżnienie, Bogna Zubrzycka (zdjęcia poniżej, po prawej) wygłosiła zabawną laudację oraz podziękowania za pomoc i m.in. zapewnienie placówce  siedziby przy ul. Kopernika w Wejherowie.
Wszyscy wykładowcy otrzymali dyplomy i podziękowania od prezydenta Krzysztofa Hildebrandta i Bogdana Tokłowicza. Jedną z uhonorowanych w ten sposób wolontariuszy jest Wiktoria Rocławska (na zdjęciu niżej)
Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Chór Męski Harmonia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.