Wóz bojowy dla OSP w Kniewie

4 maja, w dzień św. Floriana swoje święto obchodzą strażacy. Jedna z licznych uroczystości z tej okazji odbyła się w Kniewie i dotyczyła strażaków w gminie Wejherowo. Podczas Gminnych Obchodów Dnia Strażaka nowy wóz bojowy przekazano Ochotniczej Straży Pożarnej w Kniewie.

Najpierw w kościele pw. Św. Mateusza Apostoła w Górze ks. kanonik Jerzy Osowicki odprawił mszę św. w intencji strażaków. Po liturgii przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo strażacy i ich goście udali się do Kniewa. Na placu przed remizą odbył się apel z udziałem m.in. starosty wejherowskiego Gabrieli Lisius i przewodniczącego Rady Powiatu Wejherowskiego Ryszarda Czarneckiego, a także wójta gminy Wejherowo Henryka Skwarło i komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie bryg. Jacka Niewęgłowskiego.
Gminny kapelan strażaków ks. J. Osowicki poświęcił nowy wóz strażacki (na zdjęciu powyżej), którego oficjalnego przekazania dokonali wspólnie starosta Gabriela Lisius oraz wójt Henryk Skwarło.
Podczas uroczystości przypomniano ponad 70- letnią historię Ochotniczej Straży Pożarnej w Kniewie oraz podziękowano założycielom i zasłużonym członkom jednostki.
– Życzę bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także pomyślności w życiu osobistym. Niech satysfakcja i duma oraz społeczne poważanie i uznanie towarzyszą Wam w codziennej działalności ratowniczej – powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski do druhów strażaków.
Odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym strażakom ochotnikom z Kniewa wręczył Komendant Gminny ZOSP RP w Wejherowie dh Zenon Frankowski.

Więcej informacji i zdjęcia mozna znaleźć na stronie gminy Gniewino:
http://gniewino.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.