Strażacka rywalizacja

Powiatowy Oddział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wejherowie oraz komenda OSP w Rumi były organizatorami Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Rywalizacja między 27 drużynami strażaków-ochotników odbyła się 11 czerwca na stadionie w Rumi.

W zawodach startowało 8 drużyn kobiecych, drużyny męskie reprezentujące jednostki OSP włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a także zwycięzcy miejskich i gminnych zawodów sportowo-pożarniczych.

Tradycyjnie rywalizowano w dwóch konkurencjach: sztafecie 7 x 50m z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych na mokro. W tych ostatnich, wśród drużyn kobiecych najlepsze były ochotniczki z Bożegopola Wielkiego, a reprezentantki Wejherowa zajęły 7 miejsce.
Z kolei w sztafecie wejherowianki zajęły drugie miejsce, ustępując tylko drużynie z Gościcina.
Jeśli chodzi o mężczyzn, zarówno w ćwiczeniach bojowych, jak i sztafecie wygrali strażacy z Łęczyc, osiągając przy tym rewelacyjne wyniki. W ćwiczeniu bojowym drużyna OSP Łęczyce jako jedyna uzyskała czas poniżej 40 sekund ( 38,8 sek.). W zawodach krajowych ta drużyna będzie reprezentować nie tylko powiat wejherowski, ale również województwo pomorskie.
Fot. Alicja Reszke

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.