Reprezentanci Wejherowa

Zakończyła się rekrutacja do Sejmu Dzieci i Młodzieży, a Wejherowo będzie tam miało swoich reprezentantów, uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w ZSP nr 4 im. Jakuba Wejhera. W młodzieżowym Sejmie zasiądą: Krzysztof Białk z Klubu Młodych Kukiz’15 i jego szkolna koleżanka Zuzanna Frey.

Młodzi wejherowianie spotkali się z posłem Jakubem Kuleszą, członkiem Klubu Poselskiego Kukiz’15, aby zainaugurować działalność Klubu Młodych Kukiz’15 Wejherowo. W spotkaniu uczestniczył radny Wejherowa Mateusz Schmidt.
Młodzi wejherowianie spotkali się z posłem Jakubem Kuleszą, członkiem Klubu Poselskiego Kukiz’15, aby zainaugurować działalność Klubu Młodych Kukiz’15 Wejherowo. W spotkaniu uczestniczył radny Wejherowa Mateusz Schmidt.

Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu. Jego celem od ponad 20 lat jest kształtowanie postaw obywatelskich, szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat funkcjonowania Sejmu i demokracji parlamentarnej, a od kilku lat także aktywizacja młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Każdego roku, w ramach nowej edycji SDiM, ogłaszany jest konkurs dla uczniów, w którym nagrodą jest udział w posiedzeniu SDiM odbywającym się tradycyjnie 1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka. W tym roku odbędzie się już XXIII edycja.
Tytuł tegorocznej sesji SDiM to „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”. Był to również temat projektu rekrutacyjnego. Uczniowie z Wejherowa zbadali świadomość obecności w przestrzeni naszego miasta nazw i symboli, odwołujących się do komunizmu a także pamięć mieszkańców o zmianach nazw placów czy ulic w Wejherowie. W części pozytywnej projektu Krzysztof i Zuzia skupili się na Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”. Zaproponowali, aby jednemu z rond w Wejherowie nadać takie właśnie imię, a także założyli profil na portalu społecznościowym gdzie publikują informacje o akcjach partyzantów na terenie powiatu. Ich projekt zajął 3 miejsce w województwie.
Najważniejsze jednak, że zrealizowany zostanie postulat młodych „posłów” Sejmu dla Dzieci i Młodzieży. Radni Rady Miasta Wejherowa w kwietniu br. podjęli uchwałę o nadaniu imienia TOW Gryfa Pomorskiego nowemu rondu u zbiegu ulic Antoniego Necla, Jana Patoka i Gryfa Pomorskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.