Kaszubska Piętnastka

Gminny Klub Sportowy w Luzinie – grupa biegaczy „GKS Kaszubi – Luzino” oraz Gmina Luzino, Gminny Ośrodek Sportu Rekreacji i Turystyki w Luzinie, Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie, Stowarzyszenie „Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne i Pomorskiego LZS zapraszają do udziału w imprezie biegowej „Kaszubska Piętnastka”, która odbędzie się 27 maja w Luzinie. Będzie to już szósta edycja zawodów biegowych.


15-kilometrowa, malownicza trasa przebiega „Luzińska ścieżką zdrowia” oraz uliczkami Luzina.
Zaplanowano także nowy bieg – I Kaszubska Szóstka. Bieg dedykowany jest głównie biegaczom, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem i chcieliby wystartować w zawodach by pobiec na ok. 6 km trasie.
Każdy uczestnik będzie miał okazję wbiec na punkt widokowy, na którym stoi obelisk poświęcony pamięci ks. Jerzego Popiełuszki.
Po biegu organizatorzy zapewniają uczestnikom „energetyczny kaszubski posiłek”.
Weryfikacja zawodników i zapisy do biegu zaplanowano w dniu imprezy, 27 maja w godz. 7.00-10.30, a o godz. 11.00 wystartuje VI Kaszubska Piętnastka i I Kaszubska Szóstka.
Około godz. 13.30 -15.00 odbędzie się ceremonia wręczenia pucharów i nagród.

Leśny Maraton Rowerowy
XIV Leśny Maraton Rowerowy 2017 wystartuje w sobotę 13 maja o godz. 10.00 z parkingu przy leśniczówce Kępino, 6 km od Wejherowa. Biuro Zawodów będzie czynne od godz. 7.00. Odprawa techniczna rozpocznie się o godz. 9:45
Regulamin dostępny na stronie http://wejherower.org/LMR_2017. Zapisy i płatności https://elektronicznezapisy.pl/event/1413.html

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.